سئو چیست ؟ چرا باید به سئو سایت اهمیت بدهم؟-سئو

به لینک‌هایی که در سر صفحه یا Header و پانویس یا Footer یک وب سایت وجود دارد Sitewide links گفته می‌شود. این لینک‌ها ممکن است بنا بر نوع قالب و فرمت وب سایت در نوار کناری سایت نیز وجود داشته باشند. Sitewide links در بیشتر یا همه صفحاتی که در یک وب سایت وجود دارد مشاهده می‌شود.

یکی از دلایلی که به‌روزرسانی محتوا ممکن است تأثیر مثبتی بر رتبه شما داشته باشد این است که گوگل به تعداد دفعات به‌روزرسانی صفحات توجه می‌کند و تمایل به نمایش صفحاتی دارد که اغلب به‌روزرسانی می‌شوند. امروزه، کسب رتبه تقریباً برای تمام کلمه کلیدی بسیار سخت‌تر از گذشته شده است و بیشتر جایگاه‌ها بیش از حد اشباع شده‌اند. این تکنیک، تاکید زیادی بر ایده استفاده مصنوعی از کلمات کلیدی خاص دارد، که خطر بزرگی برای یکپارچگی متن شما ایجاد می شود، چرا که معمولا منجر به استفاده بی رویه از کلمات کلیدی می گردد. منظور آنها این است که شما باید مترادف ها و کلمات کلیدی مرتبط را پیدا کنید و آنها را در سراسر صفحه پخش کنید تا مطمئن شوید که گوگل از موضوع صفحه آگاهی یابد. اگر کلمه کلیدی هدف شما «ورزش در فضای باز» است و تصویر مردی را در حال بالا رفتن از کوه نشان می‌دهید، لازم نیست از متن جایگزین «مردی در حال انجام ورزش در فضای باز» استفاده کنید.

  • ✅ هنگامی صفحه‌ای از یک سایت به صفحه دیگری از همان سایت لینک دهد، اصطلاحا به آن لینک داخلی می‌گوییم.
  • در سال ۲۰۱۹ گوگل اعلام کرد که برای ایندکس کردن وبسایت‌ها، ربات گوگل نسخه موبایل سایت را مورد بررسی قرار می‌دهد.
  • اگر وب سایت شما امتیاز بالاتری در Spam Score به دست بیاورد احتمال این که در نهایت با مجازات گوگل روبرو شود بیشتر است.
  • اگر از وردپرس استفاده می کنید، پلاگین هایی مانند Yoast Seo یا Rank Math و Schema را که افزونه های مهم بهینه سازی سئو وردپرس هستند را نصب کنید.
  • وب سایت های Moz – Ahrefs وWoorank نیز این تحلیلهای بهینه سازی سایت را ارائه می دهند.

قابلیت دیگر این متا تگ این است که مشخص می‌کند لینک‌های یک صفحه در حالت فالو یا نوفالو قرار بگیرند. مثلا بداند؛ «کش کردن سایت» باعث افزایش سرعت سایت می‌شود و سپس از برنامه‌نویس بخواهد این کار را انجام دهد. بنابراین بهترین کار برای قرار دادن لینک‌های داخلی در صفحه محصول؛ در پایین صفحه محصول است. اگر در صفحه محصول لینک قرار دهید ممکن است کاربر روی لینک کلیک کند، از صفحه خارج شود و دیگر به این صفحه برنگردد.

لینک سازی را در طول مدت زمان انجام دهید و در ابتدا تعداد زیادی بک لینک دریافت نمایید. سعی کنید از سایت های زیادی بک لینک دریافت کنید و روند مجله خبری سئو لینک سازی را تنها به یک یا چند سایت محدود نکنید. از وب سایت هایی لینک دریافت کنید که در حال رشد هستند و به صورت منظم تولید محتوا می کنند.

آنالیز تکنیک های بهینه سازی موتور جستجو

در سایت های انگلیسی به این دلیل که تنها یک زبان وجود دارد، کار سئو راحت تر است. گوگل، اشراف بیشتری روی زبان انگلیسی دارد و درک هوش مصنوعی آن بالاتر از دیگر زبان ها مانند فارسی است. گاهی اوقات برخی از صفحات به دلایل امنیتی از سایت حذف می شوند.

سئو کلاه سفید

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار