نقشه سایت چیست؟ آموزش ساخت سایت مپ و معرفی به گوگل آکادمی وبسیما-سئو

ربات‌های گوگل از منابع سرور شما برای خزش و ایندکس صفحات استفاده می‌کنند. گردش بیهوده این ربات‌ها در سایت نه‌تنها منابع ارزشمند شما را هدر می‌دهد، بلکه کسب نتیجه در سئو را طولانی و سخت‌تر می‌کند. آدرس صفحه در نقشه سایت به گوگل معرفی شده ولی زمانی که ربات‌های گوگل به آن مراجعه می‌کنند مجله خبری سئو با تگ با مقدار noindex مواجه شده و امکان دسترسی به محتوا را ندارند. پس از ثبت نقشه سایت، لیست سایت مپ‌های ما به صورت زیر نمایش داده می‌شود. برای درک بهتر هر کدام از اعداد مشخص‌شده در تصویر را با هم بررسی می‌کنیم. البته به یاد داشته باشیم که سئو فقط محتوا یا لینک‌سازی نیست.

چگونه با استفاده از وردپرس یک نقشه ی سایت HTML تولید کنیم؟

سپس در پایین همان صفحه مانند تصویر زیر در بخش Submitted sitemaps نقشه سایت ثبت شده خود را مشاهده خواهید کرد. به عبارت دیگر، یک فهرست نقشه سایت شامل چندین نقشه سایت است که شامل کل اطلاعات یک وب سایت است. اگر این مورد در مورد وب سایت شما باشد، به چندین نقشه سایت و یک فایل فهرست نقشه سایت نیاز خواهید داشت. با این حال، XML رایج ترین قالب نقشه سایت است که توسط اکثر وب مسترها استفاده می شود.

تمام افزونه ها به جز یواست را غیر فعال و مجدد بررسی بفرمایید. شرکت دیجیتال مارکتینگ نوین بین آماده ارائه خدمات در زمینه سئو و طراحی سایت در اکثر نقاط ایران می باشد. سایت مپ ها دارای قوانین و محدودیت هستند که در ادامه با آن ها آشنا می شوید. کاربر می تواند با کمک آن به سایر قسمت های سایت دسترسی داشته باشد. حاوی اطلاعات درمورد صفحات سایت و موقیعت صفحات در سایت است. در صورتی که تیک گزینه Allow anonymous statistics را فعال کنید، می توانید آماری را برای سازنده برای بهبود و توسعه افزونه ارسال کنید.

اگر همه چیز در سایت مپ کامل باشد ، وقت آن رسیده است که Sitemap را برای گوگل ارسال کنید . فراموش نکنید حتما بعد از اتمام کار، یک بار سایت مپ را بررسی کنید. جایگزین دیگه‌ای هم برای یوئاست سئو وجود دارد ، می توانید از نقشه سایت XML گوگل استفاده کنید . به نظر می رسد که آن 6 URL در نقشه سایت من یک پیام “تکراری، URL ارسال شده به عنوان متعارف انتخاب نشده” دریافت می کنند. به عنوان مثال، می توانید ببینید که نقشه سایت من حاوی پیوندهایی به 116 صفحه وب است.

اگر «نمایه نقشه سایت با موفقیت پردازش شد» را مشاهده کردید، گوگل با موفقیت نقشه سایت شما را خزیده است. سلام و سپاس ، دقیقاً به این مورد بر خورد نکرده ام ولی ممکن است مشکل از فایل robots.txt سایت شما باشد. فایل های سایت مپ باید به صورت UTF-8 باشند و در ULR از کارکترهای entity-escaped استفاده شود. سایت مپ باید فضای نام پیش فرض را به خوبی مشخص کرده و حتما باید namespace داشته باشد. زمانی که محتوا در سایت شما بروز رسانی می شود نقشه سایت XML به گوگل اطلاع می دهد. اما مهم ترین آن ها که امروز بیشتر مورد استفاده است HTML و XML است.

چرا داشتن نقشه سایت مهم است؟

در بخش جامعه می‌توانید سوالات خود را بپرسید و با سایر هم‌میهنان وردپرسی در ارتباط باشید.

  • XML به طور معمول برای لیست‌های URLها و اطلاعات مرتبط با آنها استفاده می‌شود.
  • گزینه Try to increase the execution time limit to نیز وجود دارد که حداکثر زمانی است که فایل نقشه سایت می تواند بارگذاری شود (این عدد به ثانیه محاسبه می شود).
  • شما قطعا در نظر خواهید داشت که صفحه ی اصلی سایتتان در اولویت بالایی قرار داشته باشد.
  • به این ترتیب بدون نیاز به زحمت اضافه صاحب نقشه سایت خودکاری میشوید که خودش هم بروزرسانی شده و نیاز نیست صفحات جدید را به آن اضافه کنید.
  • برای تولید یک نقشه ی سایت HTML باید از ابتدا از یک پلاگین متفاوت استفاده نمایید.
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار